Žilinčania, nenechajte sa oklamať!

Žilinčania, nenechajte sa oklamať!

Antikampaň v Žiline sa rozbehla naplno. Útoky desiatok falošných facebookových účtov. Platené kampane na sociálnych sieťach z anonymných stránok. Hanlivé články v schránkových novinách ŽILINEC, bez akejkoľvek novinárskej etiky či možnosti reagovať a vyjadriť sa k obvineniam.

To je len krátky výpočet toho, čo sa voči mne ako kandidátovi rozpútalo za posledné dni a týždne. Snahou je očierniť ma v očiach Žilinčanov, poškodiť moje dobré meno, odradiť Vás od volieb. Nižšie uvádzam reakcie a otvorené odpovede na všetky falošné obvinenia.

Útoky prišli krátko potom, ako som v prieskumoch vyšiel na prvej priečke a potom, ako som deklaroval, že som pripravený ukončiť nevýhodnú zmluvu o platenom parkovaní v centre mesta. Z tej profituje známy žilinský podnikateľ a majiteľ novín ŽILINEC, G. Trabelssie. Pre tohto človeka som na pozícii primátora absolútne neprijateľný a do volieb urobí všetko preto, aby môjmu víťazstvu zabránil. Preto apelujem aj na Vás, Žilinčania, overujte si informácie zverejnené v Žilincovi a na sociálnych sieťach.

Nižšie uvádzam svoje reakcie na všetky doterajšie útoky:

Fiabáneho sponzor bol agentom ŠTB. Nie, žiaden z mojich sponzorov s ŠTB nikdy nespolupracoval

Je mi ľúto, že keď moji oponenti už nevedia nájsť žiadnu reálnu špinu na mňa, útočia na ľudí, ktorí sa mi rozhodli v mojom úsilí pomôcť. Na jedného z darcov mojej kampane, Martina Sukupčáka vytiahli, že bol vedený v zväzkoch ŠTB. Do evidencie sa dostal ako inžinier, korý pracoval na medzinárodných projektoch, vzhľadom na svoje časté výjazdy do zahraničia. Martin dal novinárom k dispozícii celý svoj spis. V ňom sa priamo uvádza, že napriek snahám sa ho nikdy nepodarilo získať na spoluprácu. Svoje meno viackrát v minulosti očistil. To už sa ale v útokoch v Žilincovi a na Facebooku neuvádza. Pochádzam z rodiny, ktorá za komunizmu pocítila tvrdú ruku režimu, otec sa postavil v 1968 okupácii a prišiel kvôli tomu o zamestnanie, so sestrou sme mali problém dostať sa na školy. S ŠTBákmi by som sa nikdy nestýkal a Martinovi v tomto smere aj naďalej dôverujem.

Petra Fiabáne sponzorujú ľudia napojení na Chomu.

Nie, kampaň si platím sám a z príspevkov viac ako 100 darcov.

Predvolebná kampaň je finančne náročná záležitosť a celkové výdavky na ňu sa šplhajú až do výšky 100 000€. Za mnou však nestoja žiadni veľkopodnikatelia ani finančné skupiny. Najväčšiu časť si platím sám s manželkou, z našich rodinných úspor. Dokonca som kvôli tomu predal aj podiel v plaveckej škole, ktorú som roky s kolegami budoval. Som športovec a hrám fér. Preto môžete na mojom transparentnom účte vidieť všetky ďalšie dary, ktoré som dostal od ľudí, ktorí mi dôverujú. A je to viac ako 100 príspevkov, ktoré nájdete na:
https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK6209000000005143122411

Medzi darcami sú aj moji známi, ktorí pred mnohými rokmi pôsobili v jednej firme s Igorom Chomom. Ich cesty sa rozišli potom, ako Choma vstúpil do strany Smer. Ako podnikatelia sú známi bojom proti korupčným praktikám. Ani za jedného žilinského primátora nemali ich firmy od mesta akúkoľvek zákazku. Som hrdý na to, že ma takíto ľudia podporujú.

Čo sa týka môjho postoja k Smeru a Chomovi, jednoznačne som sa voči nim vymedzoval počas celého svojho poslaneckého obdobia. Bojoval som proti nemu v kauze AŽIŠ, a vo veci predraženej limuzíny, v otázkach ako bezplatná doprava, či zastaralé riešenie vjazdu do centra mesta. Primátor na oplátku všetkým športovým klubom a školám vrátane nášho Nereusu zrušil zľavy za prenájom plaveckých dráh na plavárni.

Na tlačovej konferencii, kde som oznámil svoju kandidatúru na primátora Žiliny som jednoznačne povedal, že prijmem podporu každej demokratickej politickej strany, s výnimkou SMER-SD a SNS. Nakoniec si o túto podporu požiadal viceprimátor Patrik Groma a on je tak kandidátom strany SMER a Igora Chomu v týchto voľbách.

Fiabáneho sponzoroval Trabelssie 

Tak to teda naozaj nie, nesponzoroval 🙂

Zo všetkých vykonštruovaných útokov na moju osobu, tento považujem za najvtipnejší. Zakladá sa na sponzorskej zmluve na reklamu, kedy OC Mirage spolu s X ďalšími subjektami prispeli na reklamnú propagáciu Jarnej ceny Žiliny. Čiže áno, myslím, že 4 roky po sebe OC Mirage mediálne podporovalo Jarnú cenu, sumou 300 EUR každý rok. Pre predstavu, rozpočet tohto podujatia sa pohybuje okolo 12 000 EUR.  Každopádne nie Trabelssie Fiabánemu, ale OC Mirage pre Jarnú cenu, ktorú celé roky organizovali moji bývalí spoločníci, podobne ako ja zase organizujem každoročne Žilinský triatlon. Ako konateľ som za firmu samozrejme zmluvy podpisoval ja, ale že by smiešna suma na mediálnu podporu športového podujatia mohla niekedy slúžiť na moju diskreditáciu, to by ma ani vo sne nenapadlo.

Fiabáne predal Trabelssiemu lukratívny pozemok za korunu 

Nie, nepredal

Na začiatku tohto príbehu bola snaha mesta urýchlene vybudovať novú tréningovú halu pre 3000 žilinských športovcov, ktorí po zatvorení športovej haly na Bôriku zostali zo dňa na deň bez strechy nad hlavou.

Ako mestský poslanec som súhlasil s projektom, podľa ktorého mala Žilinská parkovacia spoločnosť v spolupráci so súkromným investorom vybudovať na mestskom pozemku novú modernú tréningovú halu. Mesto malo vybudovanú halu 20 rokov splácať a následne mala byť aj s pozemkom odovzdaná do vlastníctva mesta.

Vkladom mesta do projektu bol pozemok na Karpatskej ulici, ktorý mesto previedlo do vlastníctva Žilinskej parkovacej spoločnosti. Jeho využitie je podpísanou zmluvou viazané výlučne na stavbu športovej haly, s ktorou sa má vrátiť späť do majetku mesta. Nikto tak k lukratívnemu pozemku neprišiel.

To, že hala dodnes nestojí je zodpovednosťou  súčasného vedenia mesta, ktoré za 8 rokov nenašlo so súkromným investorom spoločnú reč a tým celý proces výstavby zablokovalo.

Z pozície primátora urobím potrebné kroky, aby športová hala bola dobudovaná alebo sa pozemok  vrátil do majetku mesta v zmysle podpísanej a dodnes platnej zmluvy.

 

Fiabáne zneužíva funkciu poslanca na získanie výhod na plavárni   

Nie, nikdy som sa nezvýhodňoval na úkor druhých

V plaveckom klube Nereus, ktorého som dlhoročným manažérom, sa venujeme plaveckým výcvikom a rozvoju plaveckých talentov zo Žiliny a blízkeho okolia. Za roky našej činnosti absolvovalo u nás plavecký výcvik viac ako 15 000 detí. Od mesta nemáme oproti iným organizáciám žiadne špeciálne výhody. Na našu činnosť s mládežou nám, tak ako iným organizáciám, prispieva mesto podľa kritérií schválených mestským zastupiteľstvom. Vzhľadom k tomu, že popri futbalistoch sme organizáciou s najväčším počtom členov ,nás mesto ročne prispieva sumou 19 000 Eur. Naproti tomu mestu náš plavecký klub platí ročne 60 000 Eur za prenájom plaveckých dráh v bazéne a na mestskej plavárni za prenájom kancelárskych priestorov platíme trhové ceny aké sa platia za kancelárie v centre Žiliny.

O tom, že našu prácu robíme poctivo svedčí aj to, že sme  v roku 2018  získali celoslovenské ocenenie Via Bona Slovakia za zodpovedný prístup k podnikaniu.

Fiabáne podviedol bývalých spoločníkov v Nereuse. Nepodviedol, naopak sám cítim krivdu

Moji spoločníci ma svojím dlhoročným správaním prinútili odísť zo ziskovej firmy, ktorú som viedol prakticky sám a oni celé roky užívali benefity. Vyplatili mi smiešne odstupné. V celom procese rozchodu som bol maximálne ústretový v snahe vyhnúť sa akémukoľvek konfliktu. Okrem iného požadovali právo užívať webstránky, ktoré patria inému subjektu, ktorý oni dobrovoľne opustili. Túto požiadavku som splniť nemohol a boli na to dopredu upozornení. Na zmeny sa nijak nepripravili. Namiesto prijatia zodpovednosti vinu prehodili na mňa a nechali sa zneužiť v snahe sabotovať moju kampaň na primátora nášho mesta. Ak by som mal svoj pocit zhrnúť pár slovami, je to obrovské sklamanie a prekvapenie nad tým, kam až siaha ľudská zloba. Mrzí ma, že kvôli mojej kandidatúre došlo k poškodeniu dobrého mena Nereusu a všetkých kolegov, ktorí tomuto projektu venovali roky života.

Peter Fiabáne nežije v Žiline   

V Žiline žijem celý svoj život

Som rodený Žilinčan, mám tu  trvalé bydlisko, pracujem tu, platím dane a prežil som tu celý život.

Pred pár rokmi sme si postavili v susedstve mojich rodičov dom, v blízkej obci Lalinok, aby sme im mohli pre ich zhoršený zdravotný stav byť nablízku. Doopatrovali sme môjho otca, ktorý nás už opustil a snažíme sa byť oporou aj mojej mame.

Nie je celkom fér, že pomoc rodičom moji oponenti zneužívajú na útoky proti mne,  ale som presvedčený, že aj vy by ste svojim rodičom v tažkej  situácii pomáhali rovnako ako ja.

Naopak, možno preto, že teraz musím každé ráno cestovať do práce cez pol Žiliny, stáť  v zápchach, rozumiem  problémom Žilinčanov lepšie, ako niekto kto má do práce pár krokov peši v centre mesta.

Vy rozhodnete komu veríte

Verím Žilinčanom, že dokážu rozoznať pravdu od lži a 10. novembra v komunálnych voľbách sa rozhodnú správne.  Ak by ste mali akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať na facebooku alebo na peter@fiabane.sk. Som tu pre Vás.