Zanedbané športoviská opäť ožívajú!

Vôbec prvé štyri bežecké tartanové dráhy v meste, dokončenie atletického štadiónu Žilinskej univerzity, nové ihriská či workout zóny vo vnútroblokoch. Obrovský dlh v oblasti športovej infraštruktúry sme dramaticky znížili.

Najväčším úspechom v tejto oblasti je dokončenie atletického štadiónu Žilinskej univerzity, na ktorom sa finančne podieľalo aj mesto Žilina a vyvinuli sme veľké úsilie, aby sa projekt dotiahol do úspešného konca. Zrekonštruované boli aj školské športové areály na Oravskej ceste, na ZŠ Martinská aj ZŠ Gaštanová a pripravujeme ďalšie podobné projekty, najbližšie na ZŠ Jarná. Dnes tak majú žilinská atletika, ale aj hobby bežci podmienky, po ktorých dlho túžili a ktoré si zaslúžia.

Atletickými dráhami to, samozrejme, nekončí. Pri rekonštrukciách areálov škôl i vnútroblokov myslíme aj na ďalšie športy. V mnohých lokalitách pribudli basketbalové či futsalové ihriská, workout zóny, bránky, ochranné siete, koše, pinpongové stoly a ďalšie prvky tak, aby si na svoje prišiel pokiaľ možno každý Žilinčan.

Je príjemné vidieť, že na miestach, kde boli prednedávnom zanedbané asfaltové plochy, je dnes opäť počuť zvuky hry a smiech. Tvrdo pracujeme na tom, aby sa to isté stalo realitou aj v ďalších kútoch Žiliny.

Nášmu mestu stále chýba adekvátny priestor pre halové športy, ale aj v tejto veci nastal zásadný posun. V súčasnosti spolupracujeme so žilinskou župou na prevode skeletu na Karpatskej do vlastníctva kraja. Mesto je pripravené finančne podporiť vznik haly tam, kde mala stáť už dávno. Téma, ktorá roky traumatizovala nielen športovú verejnosť v Žiline, sa tak konečne blíži do finále.

Napíšte mi