Som za konkrétnu pomoc seniorom a ich rodinám

Som za konkrétnu pomoc seniorom a ich rodinám

Naši rodičia a starí rodičia sú často osamelí, majú zdravotné problémy a nevedia sa plnohodnotne postarať sami o seba. Preto chcem výrazne posilniť mestskú opatrovateľskú službu, ktorá bude poskytovať pomoc starším ľuďom v domácnosti.

Ja sám trávim celé dni v Žiline, kde som sa narodil, kde pracujem a kde som prežil 55 rokov, ale večer prichádzam do Lalinku, kúsok za Žilinou, kde býva moja mama. Veľmi potrebuje pomoc a viem, že bez mojej manželky a bezo mňa by to mala ťažké. Práve kvôli rodičom, ktorí potrebovali pomoc sme si zobrali hypotéku a popri našom byte v Žiline postavili domček aj pri mojich rodičoch, aby sme im mohli byť nablízku. Takto sme doopatrovali môjho otca, ktorý nás už opustil a snažíme sa byť oporou aj mojej mame. Neustále pendlovanie medzi Žilinou a Lalinkom je náročné, ale som rád, že som rodičom mohol aspoň trochu vrátiť to, čo dali oni mne.

Aj preto, že viem, aká náročná môže byť staroba, chcem zaviesť aj nové komunitné centrá v mestských aj prímestských častiach, v ktorých budú môcť starší Žilinčania tráviť plnohodnotne čas a nebudú sa musieť cítiť opustene a osamelo.

Viac informácií a všetky riešenia pre sociálnu oblasť a seniorov nájdete na www.planzilina.sk