Predstavujeme kandidátov Team Žilina

Dnes som na tlačovom brífingu predstavil svoj tím kandidátov na poslancov žilinského mestského zastupiteľstva, ktorí kandidujú pod spoločnou značkou Team Žilina.

Žilina potrebuje kontinuitu – pokojné a skúsené vedenie, ktoré dotiahne veľké, rozbehnuté projekty do konca, a ktoré zvládne problémy či krízy, ktoré sa na nás valia. Primátor toto všetko samozrejme nedokáže, pokiaľ nemá funkčný vzťah s mestským zastupiteľstvom, inými slovami poslaneckú väčšinu.

Do týchto volieb idem ako kandidát, ktorý ukázal, že vie konštruktívne spolupracovať s najväčšími poslaneckými klubmi v zastupiteľstve. Aj napriek občasným nezhodám a rozdielom v pohľadoch, na dôležitých veciach sa vždy podarilo nájsť zhodu a v tomto nastavení chcem pokračovať aj v nasledujúcom volebnom období.

Aj preto nebolo mojím cieľom postaviť 31 kandidátov, ktorí by konkurovali súčasným poslancom, s ktorými mám dobrú spoluprácu. Do komunálnej politiky chcem priniesť nové tváre s dobrým príbehom, so silným vzťahom k Žiline, ľudí, ktorí sú bezúhonní a majú ako poslanci čo ponúknuť. Takýchto kandidátov sa podarilo združiť v Teame Žilina.

Nadchádzajúce voľby považujem za referendum o tom, či má Žilina pokračovať v nastúpenej ceste a dobre rozbehnutých aktivitách, alebo bude zase začínať odznova, resp. sa vráti do minulosti. Jedným z mojich cieľov ako primátora bolo odstrihnúť Žilinu od chýb minulosti a rozbehnúť ju správnym smerom. Do veľkej miery sa nám to podarilo, ale nebolo to vôbec jednoduché. Preto nechcem, aby sa staré časy opäť vrátili do Žiliny a nechcem ani, aby sa tu opäť začínalo odznova. Bola by to premrhaná príležitosť.

Kandidáti spoločnej kandidátky Team Žilina:

Iveta Sedláková, Ing., PhD., 56 r., súdna znalkyňa, volebný obvod č.1

Olesia Besaraba, 46 r., finančná poradkyňa, politologička, volebný obvod č.1

Lucia Faltinová, MA, 52 r., prekladateľka (SZČO), volebný obvod č.1

Ján Leľak, Ing., PhD., 45 r., stredoškolský učiteľ, volebný obvod č. 2

Július Šottník, Mgr., 33 r., SZČO, volebný obvod č. 2

Michal Janásek, 41 r., SZČO, volebný obvod č. 4

Ján Ničík, Ing., 52 r., kníhkupec, volebný obvod č. 5

Albert Mehly, 33 r., poisťovací poradca, obchodník, volebný obvod č. 5

Viac o jednotlivých kandidátoch sa dočítate na www.teamzilina.sk

Napíšte mi