Prečo som sa rozhodol opätovne kandidovať na post primátora mesta Žilina?

Keď som nastupoval ako primátor, vedel som, že sa budeme musieť popasovať s rôznymi chybami a ťarchami z minulosti. To som ale netušil, aké krízy na riešenie nám k tomu ešte pribudnú. Posledné 4 roky boli plné obrovských výziev a krízových momentov nielen pre Žilinu, ale aj pre celý svet. Čelili sme globálnej pandémii a následne vojnovému konfliktu, utečeneckej a ekonomickej kríze. Pomedzi tieto až dejinné momenty sme sa vyrovnávali s množstvom menších kríz, požiarov, povodní, zosuvov pôdy…

Všetky tieto výzvy sme zvládli a zároveň sme neprestali napredovať, neprestali sme plniť náš program, nehľadali sme výhovorky a poctivo sme pracovali na cieľoch, ktoré sme si zaumienili.

Aj vzhľadom na tieto okolnosti som hrdý,  akú veľkú časť môjho volebného programu  – Plánu ZA sa nám podarilo za posledné takmer 4 roky presadiť.

Rozvoj zanedbanej športovej infraštruktúry, cyklotrás, výstavba atletického areálu v spolupráci so ŽU, posilnenie mestskej polície, pozitívne zmeny v MHD, rekonštrukcia ciest, chodníkov a zastávok MHD, rozširovanie kapacít MŠ a ich rekonštrukcie, výsadba stromov, kvetov a celkový posun v starostlivosť o zeleň a verejný priestor, obnovy vnútroblokov, obnova Útvaru hlavného architekta a obrovské množstvo systémových zmien, ktoré pomôžu Žiline napredovať, nehovoriac v zmene toho, ako mesto komunikuje s verejnosťou a zapája ju do dôležitých rozhodnutí … to je len zopár príkladov toho, čo sa za posledné roky podarilo.

Ak by som to mal zhrnúť v pár číslach, ku dnešnému dňu je splnených 52% opatrení v Pláne ZA, ďaších 44% je v rôznych štádiach rozpracovania. Len 4% plánu sme zatiaľ vôbec neotvorili. A na čo samozrejme nesmieme zabúdať, popri pláne ZA sme realizovali stovky iných riešení a projektov nad rámec tohto pôvodného politického programu. 

Je to obrovský kus práce a chcem za tieto výsledky vyjadriť veľkú vďaku môjmu tímu a zamestnancom mestského úradu, ktorí nesú najväčší podieľ na týchto výsledkoch.

Prečo chcem pokračovat?

Mnoho dobrých veci sme rozbehli a ja viem, že ich dotiahnutie si vyžaduje kontinuitu. Máme pripravenú parkovaciu politiku a chcem, aby sme ju budúci rok spustili.Darí sa nám v riešení toxických vzťahov mesta so spoločnosťami pána Trabelssieho. Vymáhame dlhy voči mestu. Chcem aby sme v týchto právnych sporoch pokračovali a dotiahli ich. Obávam sa, že by po mne mohol prísť niekto, kto bude sledovať iné záujmy a tento trend bude chcieť zvrátiť a zastaviť. A to nemôžeme dopustiť.

Zároveň Nechcem, aby Žilina začínala opäť odznova. Keď sledujem výroky niektorých protikandidátov alebo možných protikandidátov, ako všetko kritizujú, všetko je zlé, všetko by urobili inak, tak sa obávam, že by len z princípu zastavili rozbehnuté a začínali by opäť odznova. A to tiež nemôžeme dopustiť.

A do tretice, môj dôvod prečo som sa rozhodol znovu kandidovať je, že Žilina je dobré rozbehnutá, máme pred sebou ešte kus cesty, máme plány, máme skúsenosti a vieme ako na to, chcem ich dokončiť a posunúť Žilinu ešte ďalej.

Preto som sa rozhodol, že sa budem opätovne uchádzať o dôveru Žilinčanov a budem v jesenných voľbách kandidovať na post primátora mesta Žilina.

Ako bude vyzerať moja kampaň

Tak ako kampaň pred štyrmi rokmi, chcem viesť opä kampaň, ktorá bude pozitívna, priateľská, bez zbytočného napádania či antikampane. Od začiatku je jedným z mojich cieľov vo funkcii primátora ostať autentický, ostať človekom, ktorým som bol aj predtým. Verím, že sa mi to darí a že prítomnosť ľudí okolo mňa je toho dôkazom. Taká chcem aby bola aj moja kampaň  – otvorená, voči ľudom pravdivá a autentická.Kampaň si z prevažnej miery financujem sám a s pomocou bezúhonných ľudí v mojom okolí, priateľov a známych, ktorí veria tomu, o čo sa snažíme a sú ochotní ma podporiť striedmimi, sumami v nekorupčnej výške.

V kampani sa vzdávam využitia billboardov. Nejdem ani do outdoorovej reklamy akéhokoľvek iného druhu v snahe ísť príkladom a ukázať, že boj s reklamným smogom v Žiline myslím vážne.

Náplňou mojich dní v najbližších mesiacoch zostáva práca pre mesto. Stále nás čaká množstvo práce, ostrá kampaň začne na jeseň. Aktuálne má Žilinská verejnosť aj vedenie mesta iné starosti a problémy, ktorým musíme venovať plnú pozornosť.

Teším sa na stretnutia s Vami a ďakujem za Vašu podporu a dôveru.

Napíšte mi