Peter Fiabáne oznámil opätovnú kandidatúru: Chcem dokončiť rozbehnuté, aby Žilina nezačínala odznova

ŽILINA, 14. jún 2022 – Primátor Peter Fiabáne na tlačovej konferencii ohlásil svoj zámer opätovne kandidovať v jesenných komunálnych voľbách na post primátora mesta Žilina. Odôvodnil to potrebou kontinuity, aby dokončil projekty, ktoré v Žiline začal.

„Mnoho dobrých vecí sme rozbehli a ja viem, že ich dotiahnutie si vyžaduje čas a kontinuitu. Máme pripravenú parkovaciu politiku a chcem, aby sme ju budúci rok spustili. Darí sa nám postupne v riešení toxických vzťahov mesta so spoločnosťami pána Trabelssieho. Chcem aby sme v riešení týchto problémov pokračovali a dotiahli ich,“ uviedol Fiabáne.

Varoval pred tým, že na post primátora sa môže dostať niekto, kto nebude sledovať verejný záujem a bude chcieť nastolený trend zvrátiť, napríklad aj v otázke nevýhodných zmlúv z minulosti. Tiež sa obáva, že Žilina by v prípade zmeny primátora mohla zaradiť spiatočku v mnohých dobre nastavených projektoch.

„Je tu istý druh kritikov, ktorí sa dlhodobo snažia navodiť mylný dojem, že všetko je zlé, a všetko by urobili inak. Trochu sa obávam, že takíto ľudia by v primátorskom kresle už len z princípu zastavili rozbehnuté pozitívne zmeny a začínali by opäť odznova. A to si Žilina nemôže dovoliť,“ vysvetlil Fiabáne.

Primátor Fiabáne je spokojný s plnením svojho predvolebného programu – Plánu ZA. K súčasnému dátumu je splnených 52 % tohto programu a ďalších 44 % je v rôznych štádiách realizácie. Práve tie chce, okrem iného, v ďalšom volebnom období dokončiť. Len 4 % plánu sa podľa P. Fiabáne zatiaľ nerealizuje. Za dobrý výsledok to považuje aj vzhľadom na to, že sa mesto muselo vysporiadať s nečakanými krízami, ako bola pandémia alebo dôsledky vojny proti Ukrajine. Medzi najväčšie pozitíva svojho pôsobenia považuje rozvoj zanedbanej športovej infraštruktúry, budovanie cyklotrás, výstavbu atletického areálu v spolupráci so Žilinskou univerzitou, posilnenie mestskej polície, pozitívne zmeny v MHD, priebežné rekonštrukcie ciest, chodníkov, zastávok MHD, rozširovanie kapacít škôlok, výsadbu stromov, celkový posun v starostlivosť o zeleň, postupujúcu obnovu mestských vnútroblokov a v neposlednom rade aj zmenu štýlu komunikácie mesta smerom navonok a k občanom.

P. Fiabáne kandiduje ako nezávslý kandidát. Kampaň plánuje viesť pozitívnu, bez osobných útokov. Vzhľadom na zdražovanie a aktuálnu sociálnu situáciu, neplánuje ľudí zaťažovať dlhou kampaňou. Spoľahnúť sa chce na osobný kontakt s voličmi. Prišiel tiež s verejným záväzkom, že v kampani nevyužije žiadne billboardy ani iný druh outdoorovej reklamy.

„Ktokoľvek to myslí s bojom proti vizuálnemu smogu v našom meste vážne, musí ísť sám príkladom. Preto dávam verejný prísľub, že outdoorovú reklamu v kampani používať nebudem. Verím, že ma v tomto budú nasledovať aj ďalší kandidáti,“ objasnil svoj záväzok Fiabáne.

Napíšte mi