Ako to bolo naozaj s predajom pozemku na Karpatskej?

Ako to bolo naozaj s predajom pozemku na Karpatskej?

Tento text je reakciou na klamlivú antikampaň, ktorá ma obviňuje z predaja mestského pozemku podnikateľovi G. Trabelssiemu. Ak Vás zaujíma ako to bolo naozaj, čítajte ďalej: 

Niekomu musí veľmi tiecť do topánok, ked sa snaží mňa spájať s G. Trabelssiem. Návrh na odpredaj som pred tými desiatimi rokmi skutočne podal, ale dôvody a okolnosti boli ÚPLNE iné ako tvrdí toto video a hlavne – Trabelssie ani nikto iný na tom nezarobil ani EURO. Vysvetlím, ako to bolo naozaj:

Bolo to tesne po tom, ako došlo k zatvoreniu športovej haly na Bôriku. Cca 3000 detí a športovcov prišlo o strechu nad hlavou. Mesto urýchlene hľadalo riešenie. Prišlo s nápadom využiť pozemok školského ihriska na Karpatskej na výstavbu športového komplexu. Muselo ale nájsť investora, pretože po Slotovi bola Žilina v takých dlhoch, že si nemohla na podobný projekt požičať. Pripravil sa teda PPP projekt a jediný investor, ktorý bol do výstavby ochotný vtedy ísť nebol samozrejme nikto iný ako nechvaľne známy pán George Trabelssie.

Súčasťou celého procesu bol aj prevod pozemku na Karpatskej do vlastníctva Žilinskej parkovacej spoločnosti. Čiže nie pánovi Trabelssiemu ale spoločnosti, kde malo mesto väčšinový podiel a svojho zástupcu. Tento návrh som podával ja, cieľom bolo urýchlit celý proces, aby krúžky mali čo najskôr kde fungovať a športovci kde trénovať. Prevod pozemku som samozrejme neschválil ja sám jediný poslanec, ale celé zastupiteľstvo a za JASNÝCH podmienok, ktoré dodnes platia:

1. Pozemok bol predaný za jednu KORUNU, nie Euro 😉
2. Presne za jednu korunu sa MUSÍ aj vrátiť do majetku mesta
4. S pozemkom pán Trabelssie NESMIE podľa zmluvy nijak narábať, nesmie tam postavit nič iné, než športovú halu a nesmie ho predať nikomu inému než mestu za spomínanú korunu.
5. Takže žiaden lukratívny pozemok nezískal a nijak na ňom nikdy nezarobí, lebo mu to zmluva neumožňuje.
6. Podľa zmluvy malo mesto novopostavenú halu splácať 20 rokov a následne sa mal celý objekt presunúť do vlastníctva mesta, vrátane pozemku.
7. Dôvod prečo dodnes hala nestojí a miesto nej Vlčince špatí hrdzavé torzo? To je dobrá otázka, na ktorú poznajú odpoveď len páni Choma a Trabelssie.

Na záver – tvrdiť, že som mesto poškodil o milióny EUR a dal ich zarobiť Trabelssiemu je lož. Som jediný kandidát, ktorý sa dlhodobo otvorene stavia proti G. Trabelssiemu a preto takto špinavá kampaň nie je vôbec náhoda. Želám nám všetkým pevné nervy a schopnosť rozlišovať pravdu od lži.